CD gamyba

CD (Compact Disc) yra optinė laikmena, skirta skaitmeninių duomenų talpinimui. CD formatas buvo išrastas pirmiausiai garso įrašams ir tik vėliau išpopuliarėjo talpinant įvairius kitus failus. Plačiojoje rinkoje šie diskai pasirodė dar 1982 metais ir yra naudojami tiek duomenų talpinimui, tiek reklamos tikslais.
Daugelis žmonių, nesusidūrusių su optinių laikmenų gamybos subtilybėmis, klaidingai mano, jog CD gali būti tik standartinis 12 cm skersmens diskas, skirtas muzikai arba failams talpinti. Iš tiesų galime pasiūlyti kur kas platesnį CD pasirinkimą. Priklausomai nuo disko turinio ir struktūros, skiriasi CD formatai, o CD diskų tipai apibūdina disko išvaizdą ir formą.

Diskas 12cm

12 cm skersmens CD yra standartiniai CD.

Skaityti plačiau
Diskas 12cm

12 cm skersmens CD yra standartiniai CD, naudojami tiek muzikos įrašams, tiek kitokiems duomenims talpinti.

Auksinis diskas

CD padengiame aukso spalvos metalo sluoksniu.

Skaityti plačiau
Auksinis diskas

Gamybos metu CD padengiame aukso spalvos metalo sluoksniu, o ne plonu aliuminio sluoksniu kaip standartinės metalizacijos CD. Taip gauname solidų ir prabangų, išsiskiriantį iš kitų diską, kuris gali būti įvairių formatų. Šiuos CD taip pat galime gaminti dalinės metalizacijos ir grafinio masteringo būdu.

Grafinis diskas

Visų tipų ir dydžių CD galime gaminti su grafiniu masteringu.

Skaityti plačiau
Grafinis diskas

Visų tipų ir dydžių kompaktinius diskus galime gaminti su grafiniu masteringu. Ši technologija leidžia užrašyti Jūsų pageidaujamą tekstą ar logotipą ant programinės disko pusės. Sistema SCAPE, leidžia piešti paveikslus ir rašyti tekstą ant matricos paviršiaus. Vėliau užrašas atspausdinamas ant CD (tai galime padaryti apgalvotai, ne įrašo vietoje).

Juodas diskas

CD padengiame juodos spalvos metalo sluoksniu.

Skaityti plačiau
Juodas diskas

Gamybos metu CD padengiame juodos spalvos metalo sluoksniu, o ne plonu aliuminio sluoksniu kaip standartinės metalizacijos CD. Taip gauname solidų ir prabangų, išsiskiriantį iš kitų diską, kuris gali būti įvairių formatų. Šiuos CD taip pat galime gaminti dalinės metalizacijos ir grafinio masteringo būdu.

CD gamybos procesas

1. Premasteringas

Tai procesas, kai kliento pateikti duomenys specialiai paruošiami ir pervedami į reikiamą formatą tolesnei matricos gamybai. Jeigu užsakovo pateiktos medžiagos parametrai neatitinka matricos ir disko gamybos reikalavimų, premasteringo metu techniniai duomenys gali būti koreguojami.

Loading Player

2. Testavimas

Visų pirma mes įsitikiname, kad užsakovo medžiaga yra pateikta tinkamai, t.y., ar atitinka reikiamus standartus ir ar yra teisingai nuskaitoma grotuvo. Įrašyta į informacinį kaupiklį, medžiaga testuojama specialiu testavimo įrenginiu dėl tinkamumo tolesnei matricos gamybai.

Loading Player

3. Masteringas

Šiame etape gaminama vienetinė kompaktinio disko liejinio forma - matrica, ji naudojama kompaktinio disko ruošiniui gaminti.
Matricos gamybai naudojamas stiklo ruošinys su fotorezisto (jautriu šviesai) sluoksniu, kuriame lazerio spinduliu „įrašoma“ informacija, būsianti kompaktiniuose diskuose.
Įrašytas stiklo ruošinys talpinamas į specialų galvanikos įrenginį, kuriame ant jo elektrolizės būdu auginamas nikelio sluoksnis. Vėliau nikelio sluoksnis atskiriamas nuo stiklo ruošinio. Taip pagaminama matrica - kompaktinio disko negatyvus atvaizdas, iš kurio pramoniniu būdu liejami diskai.

Loading Player

4. Ruošinio liejimas

Kai matrica pagaminta, pradedamas diskų liejimas.
Kruopščiai išvalyta matrica įstatoma į liejimo formą, ši uždaroma ir pradedamas disko ruošinio liejimo procesas. Švirkštu įpurškus tam tikrą reguliuojamą, iki ~360 laipsnių įkaitintą skysto polikarbonato dozę spaudžiant išliejamas CD/DVD ruošinys. Jis jau turi skaitmeninę informaciją, tačiau jos dar negalima nuskaityti lazerio spinduliu, nes diskas yra visiškai skaidrus.
Gaminant CD paruošiamas vienas disko ruošinys, kurio storis – 1,2 mm, o DVD gamybos metu pagaminami du disko ruošiniai po 0,6 mm, jie gamybos proceso metu suklijuojami.

Loading Player

5. Metalizacija

Viena skaidraus kompaktinio disko su įspausta informacija pusė padengiama aliuminio sluoksniu. Šis veikia kaip veidrodis, atspindintis lazerio spindulį, kad informaciją iš kompaktinio disko būtų galima nuskaityti.
Gaminant DVD metalizacijos sluoksnių kiekis ir sudėtis priklauso nuo to, kokio formato ir talpos diskas gaminamas (DVD-5, DVD-9, DVD-10).

Loading Player

6. Lakavimas

Metalo sluoksnis, susidaręs ant disko po metalizacijos yra labai plonas ir jį pažeidus informacija nebebus nuskaitoma, todėl diskas lakuojamas specialiu ultravioletiniais spinduliais džiovinamu laku. Gaminant DVD, disko ruošiniai tarpusavyje suklijuojami specialiais ultravioletiniais klijais nelakuojant, nes informacija atsiduria vidiniame sluoksnyje ir jos nereikia papildomai apsaugoti.

Loading Player

7. Spauda ant kompaktinio disko

Šilkografijos arba ofseto būdu ant disko paviršiaus yra perkeliamas grafinis vaizdas, kurį pateikia užsakovas, arba jo maketas sukuriamas mūsų dizaino skyriuje. Naujausios mūsų įmonės technologijos leidžia nudažyti kompaktinius diskus pagal aukščiausius kokybės standartus.

Loading Player