Blu-ray gamyba

Blu-ray (ne Blue-ray) taip pat žinomas kaip Blu-ray Disc (BD), yra optinio disko formatas, sukurtas Blu-ray Disc Asociacijos (BDA), kurią sudaro lyderiaujančios elektronikos, kompiuterijos ir medijos korporacijos, tokios kaip Apple, Dell, Hitachi, HP, JVC, LG, Mitsubishi, Panasonic, Pioneer, Philips, Samsung, Sharp, Sony, TDK ir Thomson.
Blu-ray formatas buvo sukurtas aukštos raiškos vaizdui išgauti ir talpinti dideliems duomenų kiekiams, o 3D galimybės suteikia nepakartojamų įspūdžių. Blu-ray diskas yra tokio paties dydžio kaip CD ar DVD, tačiau talpina nepalyginti daugiau informacijos. Priklausomai nuo disko turinio ir struktūros, skiriasi Blu-ray formatai, o Blu-ray diskų tipai nurodo diskų talpą.

BD-25

12 cm BD-25 diskas talpina iki 25 GB informacijos.

Skaityti plačiau
BD-25

BD-25 – informacija užrašoma vienoje disko pusėje, viename sluoksnyje.
12 cm BD-25 diskas talpina iki 25 GB informacijos.

BD-50

12 cm BD-25 diskas talpina iki 50 GB informacijos.

Skaityti plačiau
BD-50

BD-50 – informacija užrašoma vienoje disko pusėje, dviejuose sluoksniuose.
12 cm BD-25 diskas talpina iki 50 GB informacijos.

Blu-ray gamybos procesas

1. Premasteringas

Tai procesas, kai kliento pateikti duomenys specialiai paruošiami ir pervedami į reikiamą formatą tolesnei matricos gamybai. Jeigu užsakovo pateiktos medžiagos parametrai neatitinka matricos ir disko gamybos reikalavimų, premasteringo metu techniniai duomenys gali būti koreguojami.

2. Testavimas

Visų pirma mes įsitikiname, kad užsakovo medžiaga yra pateikta tinkamai, t.y., ar atitinka reikiamus standartus ir ar yra teisingai nuskaitoma grotuvo. Įrašyta į informacinį kaupiklį, medžiaga testuojama specialiu testavimo įrenginiu dėl tinkamumo tolesnei matricos gamybai.

3. Masteringas

Šiame etape gaminama vienetinė BD disko liejinio forma -  matrica, ji naudojama kompaktinio disko ruošiniui gaminti.
Matricos gamybai naudojamas stiklo ruošinys su fotorezisto (jautriu šviesai) sluoksniu, kuriame lazerio spinduliu „įrašoma“ informacija, būsianti kompaktiniuose diskuose.
Įrašytas stiklo ruošinys talpinamas į specialų galvanikos įrenginį, kuriame ant jo elektrolizės būdu auginamas nikelio sluoksnis. Vėliau nikelio sluoksnis atskiriamas nuo stiklo ruošinio. Taip pagaminama matrica - kompaktinio disko negatyvus atvaizdas, iš kurio pramoniniu būdu liejami diskai.

4. Ruošinio liejimas

Kai matrica pagaminta, pradedamas diskų liejimas.
Kruopščiai išvalyta matrica įstatoma į liejimo formą, ši uždaroma  ir pradedamas disko  ruošinio liejimo procesas. Švirkštu įpurškus tam tikrą reguliuojamą, iki ~360 laipsnių įkaitintą skysto polikarbonato dozę spaudžiant išliejamas BD ruošinys. Jis jau turi skaitmeninę informaciją, tačiau jos dar negalima nuskaityti lazerio spinduliu, nes diskas yra visiškai skaidrus.
Gaminant BD, paruošiamas vienas disko ruošinys, kurio storis – 1,1 mm.

5. Metalizacija

Viena skaidraus kompaktinio disko su įspausta informacija pusė padengiama 35 nm sidabro dulkių sluoksniu. Šis veikia kaip veidrodis, atspindintis lazerio spindulį, kad informaciją iš kompaktinio disko būtų galima nuskaityti.

6. Bazinis lakavimas (Base Resin ir Pit Transfer Resin) (tik gaminant BD50)

Pirmoji metalizacija yra lakuojama ir padengiama specialia derva, būsiančia tarp dviejų įrašomųjų sluoksnių.

7. Informacijos įspaudimas skystoje dervoje (tik gaminant BD50)

Šiame etape formuojamas skystos dervos sluoksnis, kuriame, atspaudus matricą, lieka informacija. Prieš atitraukiant matricą nuo dervos paviršiaus, diskas yra išdžiovinamas UV spinduliais, kad derva spėtų sukietėti.


8. Antrojo sluoksnio metalizacija (tik gaminant BD50)

BD50 disko antrasis įrašomas sluoksnis taip pat padengiamas 30 nm sidabro dulkių sluoksniu, kad informacija galėtų būti nuskaityta grotuvo.

9. Viršutinio disko sluoksnio formavimas

Formuojamas viršutinis disko sluoksnis (Cover Layer), reikalingas tam, kad jį kirsdamas grotuvo lazeris galėtų tinkamai nuskaityti diske jau esančią informaciją.

10. Padengimas apsauginiais sluoksniais

Baigus visus išvardintus BD25 arba BD50 gamybos etapus, diskai padengiami kietu apsauginiu ir drėgmės nepraleidžiančiu sluoksniais, kurie apsaugo diskus nuo išorinių neigiamų aplinkos veiksnių.

11. Testavimas

Tai paskutinė BD disko stotelė, kurioje yra tikrinamas diskų sluoksnių storis ir vientisumas. Praėjus šį testavimą diskai ruošiami dažymui.

12. Spauda ant kompaktinio disko  

Šilkografijos arba ofseto būdu ant disko paviršiaus yra perkeliamas grafinis vaizdas, kurį pateikia užsakovas, arba jo maketas sukuriamas mūsų dizaino skyriuje. Naujausios mūsų įmonės technologijos leidžia nudažyti kompaktinius diskus pagal aukščiausius kokybės standartus.