D.U.K.

Čia galite rasti pagrindinę informaciją apie optinių laikmenų gamybą ir susijusias temas. Šią skiltį nuolat pildysime Jums labiausiai rūpimais klausimais ir atsakymais.

Jei neradote Jus dominančio atsakymo, parašykite mums savo klausimą, užpildę užklausos formą, arba skambinkite telefonu +370 5 263 8777.

Koks skirtumas tarp diskų dubliavimo ir pramoninės gamybos?

Kompaktinius diskus gaminant pramoniniu būdu, informacija yra atspaudžiama jų paviršiuje, tuo tarpu dubliuojant diskus, informacija yra įrašoma diske, lazeriu išdeginant ją disko įrašomajame paviršiuje.

Pramoniniu būdu kompaktinius diskus gaminti finansiškai palankiausia nuo 300 vnt, tuo tarpu diskų dubliavimas yra geresnis sprendimas užsakant mažiau nei 300 vnt.

Kokius CD diskų formatus gaminate?

Gaminame visus CD formatus: CD-Audio, CD-ROM, CD-EXTRA, PHOTO CD, VIDEO CD ir kt. Jų aprašymus galite rasti čia.

Kokius DVD diskų formatus gaminate?

Gaminame šiuos DVD formatus: DVD-5, DVD-9, DVD-10.
Jų aprašymus galite rasti čia.

Kuo skiriasi šilkografinis disko dažymas nuo ofsetinio?

Spauda ant disko gali būti šilkografinė arba ofsetinė. Jei diskui dažyti reikalinga tik keletas spalvų, nėra šešėlių ar spalvinių perėjimų (pvz. tekstas arba logo), naudojame šilkografinį dažymą. Jei dizainas spalvingas arba yra nuotraukos tipo, naudosime ofsetinį dažymą.

Dėmesio: dažant CD-R laikmenas, visada yra naudojamas tik šilkografinis diskų dažymas.

Kiek laiko užtruks pagaminti CD/DVD produkciją?

Užsakymo gamybos terminas priklauso nuo Jūsų užsakymo kompleksiškumo. Standartinis gamybos terminas diskų su pakuote gamybai yra 7 darbo dienos. Jei projektas yra nestandartinis, jo gamyba gali užtrukti apie 10 darbo dienų. Produkcijos pristatymas taip pat reikalauja laiko, kuris priklauso nuo gavėjo adreso. Šie terminai gali kiek kisti sezono metu, pavyzdžiui gruodžio mėnesį, kai turime labai daug užsakymų.

Kad išvengtumėte skubotų sprendimų ir produkciją gautumėte laiku, gamybą pradėkite planuoti iš anksto.

Kas yra Blu-ray Disc?

Blu-ray Disc (BD) yra optinio disko formatas, kuris buvo sukurtas aukštos raiškos vaizdui išgauti ir talpinti dideliam kiekiui duomenų. Blu-ray diskas yra tokio paties dydžio kaip CD ar DVD, tačiau talpina nepalyginti daugiau informacijos.

Vienasluoksnis BD diskas talpina 25 GB duomenų, o dvisluoksnis – 50 GB, tai yra apie 10 kartų daugiau nei DVD-5. CD įtaisuose naudojamas infraraudonasis 780 nm bangos ilgio lazeris, DVD įtaisai naudoja raudonąjį lazerį kurio bangos ilgis – 640 nm, Blu-ray technologija naudoja mėlynai-violetinį lazerį (bangos ilgis 405 nm). Lazerio bangos ilgio sumažinimas leido padidinti fokusavimo tikslumą bei sumažinti informacinio vieneto (pito) dydį. Tai leidžia patalpinti į diską daugiau informacijos ir ją greičiau nuskaityti.

Kokius Blu-ray (BD) diskų formatus gaminate?

Gaminame BD-25 ir BD-50 formatus, kurių aprašymus galite rasti čia

Kas sudaro Blu-ray (BD) diskų gamybos kainą?

Blu-ray naudoja AACS apsaugos sistemą (Advanced Access Content System), kuri yra privaloma Blu-ray gamyboje. Blu-ray produkcijos leidėjai (užsakovai) moka metinį licencinį mokestį AACS asociacijai, mokestį kiekvienam skirtingo turinio projektui bei autorinį mokestį, skaičiuojamą nuo kiekvienos pagamintos laikmenos.

Prie šių mokesčių dar pridedama Blu-ray autoringo, matricos ir diskų gamybos, pageidaujamos pakuotės kainos.

Kiek laiko užtruks pagaminti Blu-ray produkciją?

Standartinis Blu-ray gamybos terminas nuo teisingos išeitinės medžiagos pateikimo ir reikiamos dokumentacijos sutvarkymo yra 10-15 darbo dienų.

Kaip turėčiau paruošti disko ir pakuotės dizainą?

Pirmiausia parsisųskite reikiamą dizaino išklotinę diskui ir pasirinktai pakuotei iš mūsų internetinio puslapio. Jei nerandate reikalingos išklotinės arba Jūsų pakuotei reikalingas nestandartinis sprendimas, kreipkitės į Jus aptarnaujantį vadybininką.

Ant reikiamos išklotinės kurkite dizainą su profesionalia grafinio dizaino programa. Vaizdo kokybė turi būti ne mažesnė nei 300 dpi. Būkite tikri, kad naudojate CMYK spalvų skalę. RGB skalę mes turime konvertuoti į CMYK, o tai sąlygoja spalvų pokyčius.

Baigtą dizainą turime gauti PDF formate. Jį galite siųsti Jus aptarnaujančiam vadybininkui.

Ką daryti, jei neturiu galimybės pateikti savo dizaino?

Jei neturite galimybės pateikti savo dizaino, visada galite pasinaudoti profesionaliomis mūsų dizainerių-maketuotojų paslaugomis. Šios paslaugos kaina priklauso nuo darbo sudėtingumo ir kompleksiškumo.

Kokiu būdu yra gaminami spaudos gaminiai?

Mažo tiražo (iki 300 vnt) bukletai ar skrajutės spausdinamos aukštos kokybės skaitmeniniu spausdintuvu. Didesniems tiražams, taip pat kartoniniams vokams ar digipakams naudojama tradicinė ofsetinė spauda.

Kaip pateikti masterį gamybai?

CD/DVD/BD informaciją, būsiančią kompaktiniuose diskuose, galite pateikti dviem būdais – CD-R/DVD-R/BD-R fizinėje laikmenoje, arba įkelti į mūsų FTP serverį.

Kokie dokumentai reikalingi norint pradėti gamybą?

Sutartis. Prieš pradedant gamybą yra pasirašoma sutartis, kurioje užsakovas supažindinamas su produkcijos tiekimo sąlygomis bei medžiagos pateikimo reikalavimais, būtinais kokybei užtikrinti.

Gamybos lapas. Prieš pradedant gamybą, užsakovui pateikiamas užsakymo lapas, kuriame užsakovas savo parašu patvirtina, kad nurodytos užsakymo specifikacijos yra teisingos (kiekis, disko formatas, pakuotė ir pan.).

Kaip apmokėti už produkciją?

Naujiems užsakovams visada taikome išankstinį apmokėjimą už produkciją. Nuolatiniams užsakovams galime pasiūlyti mokėjimo atidėjimą pagal susitarimą, kuris labia priklauso nuo užsakovo kreditingumo.

Apmokėti už produkciją galite banko pavedimu. Visą informaciją galite rasti ant Jums pateiktos sąskaitos arba čia: įmonių reikvizitai.

Nerandu atsakymo į savo klausimą.

Jei vis dar neradote atsakymo į savo klausimą, parašykite mums per el. formą arba el. paštu [email protected] arba skambinkite telefonu +370 5 263 8777.